All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
ISO Certificate Tempering Heat Treatment Stainless Steel Stub Ends
| Standard: | ANSI, ASME, DIN, JIS, Etc. |
|---|---|
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
| Package: | Wooden Case/Pallet/Crate |
Precision Forged Stainless Steel Stub Ends With ISO Forging NDT Testing ANSI Standard And Polished Surface
| Certificate: | ISO, PED, AD2000, Etc. |
|---|---|
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
| Test: | NDT, Hydrostatic, Hardness, Etc. |
Stainless Steel Stub Ends for Various Standard Applications ISO Certified
| Surface Treatment: | Polished/Pickled/Sand Blasted |
|---|---|
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
| Certificate: | ISO, PED, AD2000, Etc. |
Hydraulic Connector Swivel Hose Flange Stainless Steel Copper Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Pressure: | 150#-2500# |
2" Stainless Steel Flange Swivel Rotary Joint Copper-Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Flange Swivel 2" Stainless Steel Rotary Joint Copper-Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Rotary Joint Flange Swivel 2" Stainless Steel Copper-Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Copper-Nickel 70/30 Rotary Joint Flange Swivel 2" Stainless Steel
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
1" Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |

