All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
Duplex Steel Swivel Flange 2205 ASME B16.5 Class 150-2500 DN1500 RJ
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
10 In Ansi B16.5 Cl900 Forged Steel Swivel Ring Flange Astm A181 Gr 70
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
1 Inch Ss304 Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Flange 2 Inch Stainless Steel Flange Swivel Rotary Joint
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Flange Dn50 High Pressure Flange Stainless Steel Swivel Joint
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
Polished Stainless Steel Tube Ends for ANSI/DIN/JIS Applications
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Standard: | ANSI, ASME, DIN, JIS, Etc. |
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
ASME B16.9 ASTM A234-WPB Strength and Durability Versatile Stainless Steel Reducer
| Height: | 1-1/2 In |
|---|---|
| End Connection: | Threaded |
| Product Type: | Con / Ecc Reducer |
Customizable Stainless Steel End Caps with Casting Process and Annealing Heat Treatment
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
|---|---|
| Package: | Wooden Case/Pallet/Crate |
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
Round Shape Stainless Steel Seamless Pipe Painted Surface For Food And Dye Production
| Product Name: | ELBOW |
|---|---|
| Product Type: | Steel Pipe |
| Grade: | 200 Series &300 Series &400 Series |
F304 F316L UNS 31803 A105 Stainless / Duplex / Alloy / Carbon Steel LJF Lap Joint Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |

