All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld pipe cap ] match 1629 Products.
90 Degree Super Duplex Stainless Steel Forged Elbow 3000LB DN25 UNS S32750
| NAME: | UNS S32750 90 Degree Forged Elbow |
|---|---|
| Connection: | Forged |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
2507 UNS S32750 Socket Weld Flange For Pharmaceutical 20'' 300LB ASME B16.5
| Product Name: | TOBO Flange |
|---|---|
| Material: | ASTM/ASME S/A182 F44, F904L, F317L |
| Size: | (150#,300#,600#): DN15-DN1500 |
Alloy Steel Elbow Fittings 90 Degrees 2000LB ASTM A694 F42 JIS 2316
| Product Name: | Forged Elbow |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Size: | NPS1/2”-8” |
3000# ASTM A182 F304 90° Forged Threaded Elbow 3/4" for Machinery
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery 3000# ASTM A182 F304 90°
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
3000# ASTM A182 F304 90° Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Nickel Alloy forging weldolet sockolet threadolet ASTM A182 F5/F9/F11/F22/F91
| Standard: | ASTM A182 F5/F9/F11/F22/F91 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Duplex Stainless Weldolet |
ANSI Forged Fittings NPT Female Threaded Stainless Steel 304L Bushing Fittings
| Standard: | 90/10 |
|---|---|
| Material: | Stainless SteelCooper |
| Type: | Bushing |
Stainless Steel Weldolet 6" x 2" THK 11.07mm / XXS ASTM A694 Gr . F52
| Standard: | ASTM A182 F44 F904L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |
Duplex Stainless Forging weldolet sockolet threadolet ASTM a182 F 304, 304L
| Standard: | ASTM A182 F 304, 304L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |

