All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld pipe cap ] match 1629 Products.
ASME B16.11 2000# 3000# 6000# 9000# Stainless Steel High Pressure Pipe Fittings Socket Weld Threaded Tee
| Packaging Details: | WOODEN CASES |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 WORK DAYS |
| Payment Terms: | T/T |
Welding Stainless Steel Stub End Pipe Fitting With ASTM A403 316L Standard
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
EEMUA 145 1 - 48 inch Forged Copper Nickel Tube Elbow / socket Type
| Material: | CUNI9010 |
|---|---|
| Size: | 1-48inch |
| Thickness: | Sch5-Sch160,XS,XXS |
Duplex S32750 Seamless Stainless Steel Tube ASME A789 A790 A450 A530
| OD: | 6MM---710MM |
|---|---|
| Material: | ASME A789 A790 A450 A530 |
| Thickness: | 2.5mm---50mm |
C70600 CuNi90/10 CuNi 70/30 C71500 Forged Sockolet / Threadolet 1500# 2500#
| Product Name: | TOBO Olet, Sockolet / Weldolet |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME A/SA 182 |
| Size: | 1/8"-24" |
TOBO Concentric Reducer 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
ANSI B Pipe Fitting Concentric Stainless Steel Reducer 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
1 - 48 inch Stainless steel reducer SS904L ASME B16.9 DN 15-2400
| Material: | SS904L |
|---|---|
| Type: | CON REDUCER |
| Size: | 1-48inch |
NECK FLANGE AI ASTM A182 GR F53 S S32750 SUPERDUPLEX ASME B16.5 GROOVED FR 150PSI SCH10S Ø14 WLEDING NECK FLANGE
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
Seamless Equal Tee Stainless Steel Tee ASME B16.9 A403 WP304L / TP316L
| Type:: | Tee & Cross |
|---|---|
| Marking:: | Logo,Heat Number,Steel Grade,Standard,Size |
| Standard Specification: | ASTM,JIS,BS,DIN,UNI Etc. |

