All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld reducer ] match 2547 Products.
DN200 X DN150 SCH 80 X SCH 40S Stainless Steel Tee 310S / UNS S31008 / 1.4845 Material Sch40 Stock Reducing Tees
| Name: | BARRED TEE |
|---|---|
| Material: | WP 316L |
| Standard: | ASTM A815 |
METAL Stainless Steel Stub Ends MSS SP-43 A403 WP304 304L 321 316 316L 317L 1-48 Inch ASME B16.9
| Packaging Details: | in plastic bags then in bundles |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | T/T or Western Union or LC |
1-48 Inch MSS SP-43 A403 WP304 Sturdy Stainless Steel Stub Ends
| Packaging Details: | in plastic bags then in bundles |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | T/T or Western Union or LC |
ASTM Round SA 815 Stainless Steel Elbow Fitting UNS S 32760
| Product Name: | Stainless Steel Bend |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Type: | Elbow,Tee,Reducer,Cap,Flange,Pipe |
Super Duplex F55 Elbow Stainless Steel S 32760 For Industrial
| Product Name: | Stainless Steel Bend |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Type: | Elbow,Tee,Reducer,Cap,Flange,Pipe |
BSPT Thread A403 WP316L WP321 WP310S Stainless Steel Tee 10 Inch SS Tees
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
| Type: | Seamless Or Weld |
F53/2507/S32750/1.4410 14" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F53/2507/S32750/1.4410 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F55/S3276014" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F55/S32760 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F50/S3120014" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F50/S31200 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
Stainless Steel 304 316 Tube Pipe Fittings Clamp Welding Equal Tee
| Packaging Details: | Wooden case |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |

