All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld reducer ] match 2547 Products.
Steel Pipe SS 310S, S31254, 254SMO Tube 2 Inch SCH10S SS 310 Stainless Steel Seamless Steel PipeSteel Pipe SS 310S, S31254, 254SMO Tube 2 Inch SCH10S BE SS 310 Stainless Steel Seamless Steel PipeSte
| Width: | 650-2000mm Or Customized |
|---|---|
| Surface Finish: | Pickled And Aneanled |
| Processing: | Bending, Welding, Cutting |
ASTM A276/A476 Super Duplex Stainless Steel Pipe Mills Alloy 32750 14'' SCH10s UNS S32750 Pipe
| End: | BE Or PE |
|---|---|
| Types: | Seamless, Welded |
| Process: | Cold Rolled |
ASTM A276/A476 Super Duplex Stainless Steel Pipe Mills Alloy 32750 14'' SCH10s UNS S32750 Pipe
| Terms Of Payment: | T/T L/C D/P |
|---|---|
| Thickness: | 0.25mm-1.5mm |
| Manufacturing Mode: | Longitudinally Welded |
ASTM A403 WP321 45 Elbow ASTM A403 WP316 Equal Tee
| Application: | Pipeline System |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Connection: | Welded |
Copper Nickel 70/30 CuNi Seamless Pipe Fitting Elbow ISO API CCS Approval
| NAME: | Copper Nickel 70/30 CuNi Elbow |
|---|---|
| Type: | Cupronickel Pipe Fit |
| Technique: | Forged/socket Weld/ Threaded |
904L / A403 WP304 Stainless Steel Elbow LR / SR steel pipe elbows R5
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | WP304 |
| Type: | Seamless Or Weld |
Sus304 304L 316 316L Stainless Steel Tee , 1-48 inch steel pipe tee
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
| Type: | Seamless Or Weld |
seamless Stainless Steel Tee , single slit pipe wall thickness 1 / 2 " NPS Sch5S to 24"OD x30mm
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
| Type: | Seamless Or Weld |
Polished 316L 317L SS Stub End , Cold Formed Lap Joint Stub End
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
Customized ANSI 150lb-2500lb 1/2"-72" SS304 Flanges Stainless Steel Spectacle Flange
| Material: | Stainless Steel,SS316L,Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Shape: | Equal,Reducing |
| Connection: | Welding,butt Welded |

