All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
SW Reducing Tee Socket Welding Fitting Forged Pipe Fitting TR TS NPS 1/8"-NPS 4" ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316/F316LASTM A182 F11, F22, F91ASME B16.11
| Product Name: | SW Reducing Tee |
|---|---|
| Package: | Wooden Cases/Pallet/Carton/Bag |
| Usage: | Pipe-line Connection |
SW Reducing Tee Socket Welding Fitting Forged Pipe Fitting TR TS NPS 1/8"-NPS 4" ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316/F316LASTM A182 F11, F91ASME B16.11
| Product Name: | SW Reducing Tee |
|---|---|
| Package: | Wooden Cases/Pallet/Carton/Bag |
| Usage: | Pipe-line Connection |
ASME B16.5 WP304L / 316L 150 # Stainless Steel Equal Tee Stainless Steel Pipe Fitting MT23
| Connection: | Threaded |
|---|---|
| End Connection: | Threaded |
| Material: | Stainless Steel |
SW Stright Tee Socket Welding Fitting Forged Pipe Fitting TR TS NPS 1/8"-NPS 4" ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316/F316LASTM A182 F11, F22, F91ASME B16.11
| Product Name: | SW Stright Tee |
|---|---|
| Package: | Wooden Cases/Pallet/Carton/Bag |
| Usage: | Pipe-line Connection |
Seamless Equal Tee Stainless Steel Tee ASME B16.9 A403 WP304L / TP316L
| Type:: | Tee & Cross |
|---|---|
| Marking:: | Logo,Heat Number,Steel Grade,Standard,Size |
| Standard Specification: | ASTM,JIS,BS,DIN,UNI Etc. |
High quality 304 / 316L stainless steel reducing tee reducing/Unequal tee internal thread threaded tee pipe fittings
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Forged Pipe Fittings Super Duplex Steel Welded Short Tube 2205 2"
| Type: | Welded |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Material: | Super Duplex Stainless Steel |
A234 WPB MSS SP-75 WPH Y-56 Seamless ASME B16.9 BW End Cushion Tee Target Tee For Crude Oil Pipeline Transportation
| Production Process: | Seamless Or Welded |
|---|---|
| Technics: | Forged |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
China manufacturer hot sale stainless steel pipe fittings Sample Customization 304/316 1/8"-4" Stainless Steel tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
1/4" 3/8" 1/2" 3/4" 1" 2" 3" 4inch Tee 3 way Tee Threaded Pipe Fittings Stainless Steel SS 304 Female x Female x Female
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |

