All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
SW Swaged Nipple Socket Welding Fitting Forged Pipe Fitting NPS 1/8" ASTM A182 F304/F304L, F316 ASME B16.11GB/T 14383
| Product Name: | SW Eccentric Swaged Nipple |
|---|---|
| Types: | Seamless |
| Steel Grade: | Stainless Steel 304/316L,X5CrNi18-20 |
UNS C70600 CuNi 90/10 Cupro Nickel 1 inch - 12 inch Elbow 1mm 2.5mm To 8mm 10 Bar 14 Bar
| Material: | Copper Nickel 90/10 UNS C70600 CuNi 90/10 |
|---|---|
| Standard:: | ANSI/ASTM B16.9/ B16.11 |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
ASTM A403 WP347 / WPS31254 Butt Welding Ends 1/2” 10”SCH40S SCH160S ASME/ANSI B16.9
| Material Grade: | ASTM A403 WP347 / WPS31254 |
|---|---|
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
Incoloy 800 800H flange alloy N08800 WN RF Flanges for industry
| Material: | Alloy |
|---|---|
| Shape: | Equal,Customer's Request |
| Connection: | Welding,butt Welded |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 8" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 5' Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
ASME B16.5 WP304L / 316L 150 # Stainless Steel Equal Tee Stainless Steel Pipe Fitting MT23
| Application: | Pipeline/Fluid/Gas/Oil |
|---|---|
| Connection: | Welded/Seamless |
| High Light: | Corrosion Resistance/High Strength/Durability |
ASTM A403 WP321 / 321H 45 Elbow ASTM A403 WP316 Equal Tee
| Application: | Pipeline System |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Connection: | Welded |
Shelok Wholesale Sanitary Stainless Steel Tee/Elbow/Flange/Nipple/Cross/Bushing 201 304 304L 316 316L Tube Pipe Fittings
| Connection Type: | Butt Weld |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel |
| Package: | Wooden Cases, Wooden Pallet, Plastic Bags |
Factory supply 201 304 304L 316 316L 2205 2507 90 degree LR SR stainless steel elbow
| Features: | High Pressure Resistance, Corrosion Resistance, Durable, Easy To Install, Cost-effective |
|---|---|
| Usage: | Oil Gas Water Industrial |
| End Type: | Plain End, Beveled End, Threaded |

