All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
Nickel Alloy Pipe Fitting High Precision B366 WPHC276 Hastelloy C276 SCH80 1-24'' Threaded Tee
| Product Name: | Nickel Alloy Steel Pipe |
|---|---|
| Type: | Nickel Pipe |
| Shape: | Round Shape |
6 Inch Welded / Forged Pipe Fittings UNS S32205 S31803 2205 2507
| Product Name: | Tobo Outlets |
|---|---|
| Material: | UNS S31803\S32750\S32760\S32205 |
| Size: | (1/8"-24") |
Forged Pipe Fittings UNS S32750 90D Socket Welded Elbow ASME B16.11
| NAME: | UNS S32750 Forged Elbow |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.11 |
| Usage: | Petroleum, Chemical, Machinery, Electric Power, Shipbuilding, Papermaking, Construction Etc |
Brass Fittings Bushing Welded UNS70600 NPT Thread Copper Pipe Fittings Bushing Forged Fittings
| Standard: | 90/10 |
|---|---|
| Material: | Stainless SteelCooper |
| Type: | Bushing |
Welding Stainless Steel Stub End Pipe Fitting With ASTM A403 316L Standard
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
2507 UNS S32750 Socket Weld Flange For Pharmaceutical 20'' 300LB ASME B16.5
| Product Name: | TOBO Flange |
|---|---|
| Material: | ASTM/ASME S/A182 F44, F904L, F317L |
| Size: | (150#,300#,600#): DN15-DN1500 |
All Type Of Stainless Steel Pipe Fittings Inox Elbow Tee Flange Cross Reducer Stub End
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery 3000# ASTM A182 F304 90°
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Stainless Steel Weld Fittings Short Stub End UNS S31803 UNS S32750 UNS S32760
| Size: | 1-48 Inch / DN15-DN1200 |
|---|---|
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
| Thickness: | SCH: 5s, 10s, 40s, 80s, 10, 20, 40, STD, 60, 80, XS, 100, 120, 140, 160, XXS & NS Available With NACE MR 01-75 |
NECK FLANGE AI ASTM A182 GR F53 S S32750 SUPERDUPLEX ASME B16.5 GROOVED FR 150PSI SCH10S Ø14 WLEDING NECK FLANGE
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |

