All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
3/4" Forged Elbow 90 Degree Long Radius STD ASTM A403 WP304 Elbow For Metallurgy
| Material: | Steel |
|---|---|
| Technics: | STD |
| Head Code: | Round |
304L STD Thickness Long Radius Elbow Stainless Steel 90 Degree Elbow SGS
| Material: | Steel |
|---|---|
| Product Name: | 90 DEG Elbow |
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Ect |
Concentric Reducer 3 / 4" * 1 / 2" Duplex Steel Pipe Fitting 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
SORF Flange Dn1500 Dn200 Pn10 304 316l 904L 2507 2205 Forged Stainless Steel Blind Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
SORF Flange DIN ISO GB Dn200 Pn10 904L 2507 2205 3" #150 Forged Stainless Steel Blind Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
TOBO Concentric Reducer 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
TOBO Concentric Reducer 3 / 4" * 1 / 2" Duplex Steel Pipe Fitting 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
ANSI B Pipe Fitting Concentric Stainless Steel Reducer 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
METAL MSS SP95 Coupling Pipe Fittings Stainless Steel NPT Concentric/ MSS SP95 Swage Nipple
| Connect Type: | Welded, Threaded, BW, SW |
|---|---|
| Surface: | Anti Rust Oil, Galvanized |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
METAL MSS SP95 Pipe Fittings Stainless Steel Coupling NPT Concentric/ Swage Nipple
| Connect Type: | Welded, Threaded, BW, SW |
|---|---|
| Surface: | Anti Rust Oil, Galvanized |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |

