All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
DIN Steel Flanges; DIN 2502, 2503, 2527, 2565,2573,262
| Packaging Details: | WOOD PACKAGES |
|---|---|
| Delivery Time: | 10--30DAYS |
| Supply Ability: | 10000000/PC/MONTH |
Duplex Stainless Steel Elbow
| Standard: | ASTM A815 UNS S31803/S32205/S32750/S32760 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |
Raw color Duplex Steel Forged Pipe Fittings 6000 LBS 9000 LBS
| Product Name: | TOBO Outlets |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME SB 61 / 62 / 151 / 152. |
| Size: | 1/2 To 24 In 3000 LBS, 6000 LBS, 9000 LBS Available |
UNS N06022 Stainless Steel Seamless Pipe 3/4" Elbow LR 90 DEG Corrosion Cracking
| Product Name: | ELBOW |
|---|---|
| Product Type: | Steel Pipe |
| Grade: | 200 Series &300 Series &400 Series |
Astm A815 Gr S32750 Super Duplex Stainless Steel Elbow
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
304 201 316L Stainless Steel Angle Bar 50*50*5mm 90 Degree Equal Profile Steel Angle Bar
| Product Name: | Stainless Steel Cold Drawn Angle Bar |
|---|---|
| Product Type: | Angle Bar |
| Standard: | JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
ASTM / ASME A/SA 182 F51/2205/S31803/1.4462 14" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | ASTM / ASME A/SA 182 F51/2205/S31803/1.4462 Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F53/2507/S32750/1.4410 14" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F53/2507/S32750/1.4410 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F55/S3276014" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F55/S32760 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F50/S3120014" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F50/S31200 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |

