All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
ASTM A312 UNS S31254 1-1/2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Super Duplex Stainless Steel Equal / Reducing Tee
| Material: | Alloy |
|---|---|
| Shape: | Equal,Customer's Request |
| Connection: | Butt Welded |
Seamless / Welded Stainless Steel Eccentric Reducer EEMUA 146 C7060x
| Product Name: | CuNi Pipe Fittings |
|---|---|
| Product Type: | Butt Weld |
| Material: | CuNi |
ASTM A312 UNS S31254 1-1/2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Super Duplex Stainless Steel Equal / Reducing Tee
| Material: | Alloy |
|---|---|
| Shape: | Equal,Customer's Request |
| Connection: | Butt Welded |
ASTM A312 UNS S31254 1-1/2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Duplex Stainless Steel Equal / Reducing Tee
| Material: | Alloy |
|---|---|
| Shape: | Equal,Customer's Request |
| Connection: | Butt Welded |
Manufacturer SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 1/2' Reducer Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 12" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
TOBO Copper Nickel 9010 C70600 45°/90°/180° Elbow Seamless Welded
| Standard: | ASME B16.9 JIS EN DIN |
|---|---|
| Form: | Elbows, Tees, Reducers, Caps, Stub Ends |
| Standards: | ASME B16.9, ASME B16.28, MSS-SP-43 |
Duplex Steel ASTM UNS S31803 UNS S32205 A182 F51 /1.4462 But Weld Fittings ASTM A182 F53 / S2507
| Type: | Seamless Or Weld |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM UNS S31803 UNS S32205 A182 F51 /1.4462 ASTM A182 F53 / S2507 / S32750 / 1.4401 |
| Size: | 1/8" NB TO 48" NB |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 4'' 90 Degree Elbow Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |

