All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tube fittings ] match 2125 Products.
Alloy 800 UNS8800 Forged Steel Flanges ASME B16.5 150PSI SCH10 High Performance
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Alloy C276 UNS10276 Industrial Pipe Flange / Carbon Steel Blind Flanges
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Round Stainless Steel Seamless Pipe Fittings Cold Drawn Excellent Resistance
| Product Name: | Tee |
|---|---|
| Product Type: | Steel Pipe |
| Grade: | 200 Series &300 Series &400 Series |
3000# Copper Nickel 7060 NPT 1/2" Forged Pipe Fittings
| Material: | Copper Nickel 7060 |
|---|---|
| Type: | Tee |
| Size: | DN15-DN1200 |
ASTM A105 ANSI B16.5 Slip - On Forged Steel Flanges ANSI ANSI B16.5 JIS DIN BS GB
| Standard: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |
ASTM A815 UNS S32750 2507 Seamless Equal Tee 12 Inch Sch5S - Sch160
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
| DN: | 15-1200 |
ASME B16.11 ASTM A182 316 2000LB Threaded stainless steel reducing tee equal tee 40nb sch10 stainless steel 316 316 tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Stainless steel 304 316L equal reducing 3way~6ways cross vacuum ISO-K ISO-F ISO flange half full Nipple Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Threaded Flanges Tube SS Stub End ASME B36.10M 1/8 Inch - 48 Inch
| Standard: | ASME B36.10M |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Seamless Sch40s Stainless Steel Pipe Caps Astm A403 Wp304 / 304L
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 |
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.11 |

