All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
ASTM B729 Nickel Alloy 20 Seamless Pipes and Tubes for industry
| Material: | Alloy |
|---|---|
| Shape: | Customer's Request |
| Connection: | Welding |
Welding Neck Flange PN10 CuNi 90/10 Flat face Din2632 EEMUA145 ANSI B16.5
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Duplex Stainless Steel Flanges 1.4539 Blind Welding Neck Slip On Threaded
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
20'' Duplex Stainless Steel Sockt Weld Flange 2507 2205 2304 153MA 253MA
| Product Name: | TOBO SO Flange |
|---|---|
| Material: | S32750 |
| Size: | 1/2" - 144" |
UNS S32750/1.4410 class 600 RF SCH40 ASTM A182 F53 2507 Weld Neck Flanges 10 inch
| Product Name: | TOBO WN Flange |
|---|---|
| Material: | UNS S32750/1.4410 |
| Size: | 1/2’’ --- 48’’ |
ASTM A182 GR F44 8" X1" Forged Fittings And Flanges 150LB 300LB
| Material Grade: | ASTM A182 GR F44 |
|---|---|
| Processing Techniques:: | Forged |
| Size: | 1/2’’-60’’ |
ASTM A182 F53 SORF Stainless Steel Pipe Flanges DN20 CL150 Forged Flanges
| Type: | ASTM A182 F53 SORF Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~72'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Most Popular Flange Slip On Weld Flange ASTM A182 F22 1/3/V For Industrial
| Standard: | ASTM A182 F22 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Alloy Steel Forgings Flanges And Fittings ASTM AB564 NO660 For Petroleum / Power
| Material: | ASTM AB564 |
|---|---|
| Size: | 1-60inch |
| DN: | 15-1500 |
ASTM AB564 Forged Butt Weld Flanges 1-48 Inch with 150-2500# Class , Wooden Cases Package
| Material: | ASTM AB564 |
|---|---|
| DN: | 15-1500 |
| Class: | 150-2500# |

