All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
Duplex Stainless Steel Flanges ASTM A182 F55 Blind Welding Neck Slip On Threaded
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-36" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
150# ANSI B16.5 Monel400 Inconel600 WN DN10 PN16 Weld Neck Flange 12 Inch For Shipbuilding
| Product Name: | TOBO WN Flange |
|---|---|
| Material: | 20MnG ,25MnG ,15CrMo,1Cr5Mo,16Mn,12Cr1MoV,F11,F22,10CrMo910 |
| Size: | ANSI 1/2"-120" |
Weld Neck Forged Steel Flanges GR F1 F11 F22 F5 F9 F9 ASME B16.5
| Material Grrade: | ASTM A182 |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.5 |
| Type: | Stainless Steel FLANGE |
Forged Stainless / Carbon Steel Pipe Flanges , ASTM AB564 Weld Neck Flange
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM AB564 |
| Standard: | ASME B16.5 |
ANSI B16.5 Welding Neck Stainless Steel Forged Flanges For Petroleum , Construction
| Materila: | ASTM AB564 |
|---|---|
| Size: | 1-60inch |
| Standard: | ASME B16.5 |
CuNi10Fe 1.6mn #300 6" Weld Neck Flange ASTM B466 UNS C70600
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
ASTM A182 GR Forgings Flanges & Fittings 600LB UNS S32750 / UNS S32760
| Material Grade: | ASTM A182 GR F304L F316L 321 317L Nipoflange |
|---|---|
| Processing Techniques:: | Forged |
| Size: | 1/2’’-60’’ |
F304L Material Stainless Steel Pipe Flanges 1/2" - 24" Size Easy Maintenance
| Type: | PL Flange |
|---|---|
| Material: | F304L |
| Color: | Sliver |
304L Blind Forged Steel Flanges , Forged Fittings And Flanges DN 15-DN 1000 Outside Diameter
| Standard: | EN1092-1/05/B1 304L Blind Flange |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |
B16.5 Flange Butt Weld Flanges 2500 LBS Class Lap Joint 1/2 Inch - 100 Inch
| Standard: | ANSI/ASME B16.5 Flange Class 2500 Lap Joint Flanges |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |

