All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
3000 MM Forged Steel Flanges , 2507 UNS S32750 2507 2" 150# Stainless Steel Slip On Flange
| Product Name: | Tobo Flange |
|---|---|
| Material: | UNS S31803\S32750\S32760 |
| Size: | 1/2" To 120", DN 10 To 3000 MM |
A182 ANSI B16.48 UNS 32750 / F53 1 Inch CL150 Spectacle Blind Flange Anti-rust Oil
| Product Name: | TOBO Spectacle Blind Flange |
|---|---|
| Material: | UNS 32750 / F53 |
| Size: | 1 Inch CL150 |
Copper-Nickel 70/30 Stainless Steel Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Hose Fitting Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
SCH 40 Hydraulic Connector Swivel Hose Fitting Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
MIL-C-1726F Copper Nickel 70/30 Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Metal ASTM A694 F60 Environmental and Energy Efficiency Flanges
| Packaging Details: | Wooden case |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
GOST 17375-2001 Alloy Steel Tube Elbows 15CrMo ASME B16.9 STANDARD
| Standard: | ASME B16.9 STANDARD |
|---|---|
| Color: | Black |
| Material: | Carbon Steel |
Duplex Stainless Forging weldolet sockolet threadolet ASTM a182 F 304, 304L
| Standard: | ASTM A182 F 304, 304L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |

