All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
Round 600LB Slip-On Flanges 1/2" - 48 ASTM A182 F53 High Strength Slip On Type
| Product Name: | Slip-On Flanges |
|---|---|
| Type: | Forged Flange |
| Pressure: | 600LB |
Spectacle Blind Forged Steel Flanges 1/2" Size 900LBS Pressure ASTM B564
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind |
| Size: | 1/2" |
UNS N06625 1/2" Alloy Steel Flanges 600LBS STD RTJ Spacer 600# Pressure
| Product Name: | Spectacle Blind |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1/2" |
Gas Industry Hastelloy Flanges C276 RTJ 1/2" STD 150# Figure 8 Blanks
| Product Name: | Spectacle Blind |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1/2 INCH |
UNS NO6022 1/2" Spectacle Blind Flange AI ASTM B462 Standard Sch5s - Schxxs
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1/2" |
1500# Pressure Forged Steel Flanges SCH40 Thichness Alloy Material SGS
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1/2" |
1/2" 900LBS Grooved FR Forged Steel Flanges ASTM B462 UNS NO6625 High Performance
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1/2" |
TOBO Concentric Reducer 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
WN RF Flanges DN300 ANSI B16.5 ASTM A182 F44 TUV / DNV / BIS / API / PED
| Product Name: | WN RF Flanges |
|---|---|
| Product Type: | Flanges |
| Grade: | Nickel Alloy |
24 Inch Carbon Steel Forged Steel Flanges RF SO FLANGE A105N BS JIS GB
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Type: | SO FLANGE |
| OD: | 24'' |

