All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
ASTM A403 WP 317/ 317L Stainless Steel Reducer Eccentric Concentric Reducer
| Material Grrade: | ASTM A403 WP 317/ 317L |
|---|---|
| Type: | Eccentric Concentric |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
EN10253-2 UNS S32750 Forged Steel Flanges For chemical , WN flange
| Product Name: | TOBO Flange |
|---|---|
| Material: | Duplex F51 2205 UNS S31803, Super Duplex 2507 (UNS S32750), F55 (UNS S32760) |
| Standard: | ASME, DIN, JIS, BS, Etc |
C70600 CuNi90/10 CuNi 70/30 C71500 Forged Sockolet / Threadolet 1500# 2500#
| Product Name: | TOBO Olet, Sockolet / Weldolet |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME A/SA 182 |
| Size: | 1/8"-24" |
Stainless Steel ASTM A182 F321H Forging Type Flange 300 RF Raised Face Forged Blind Flange
| Shape: | Normal |
|---|---|
| Type: | Lap Joint Flange |
| Size: | 4" |
METAL Seamless C70600 90/10 Copper Nickel (CuNi) Pipes for High-Temperature, High-Pressure Applications - SCH80, 6M Lengths
| Surface Treatment: | Polishing, Annealing, Pickling, Etc. |
|---|---|
| Shape: | Round.square.Rectangle |
| Material: | Stainless Steel |
Duplex Stainless Steel Elbow
| Standard: | ASTM A815 UNS S31803/S32205/S32750/S32760 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |
CuNi 90/10 Forged Steel Flanges 1 - 48 inch BS 2871 CN102 ASME B16.9
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Material: | Copper-nickel Alloy |
| Type: | Welding Neck Flange |
Stainless steel 304 316L equal reducing 3way~6ways cross vacuum ISO-K ISO-F ISO half full Nipple Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Colorful M2 M4 M5 M6 M8 M10 M12 Pan Head Titanium Screw
| Standard: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Customer's Requirement |
Round Threaded Studding Connector Coupling SS304 Stainless Steel All Thread Tube Sleeve
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Size: | Customized Size |
| Place Of Origin: | Shanghai, China |

