All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
1-96 inch Stainless Steel Reducer SS904L UNS S32750 UNSS32760 310S
| Size: | 1-96 Inch |
|---|---|
| DN: | 15-2400 |
| Material Grrade: | 904L |
Polished 316L 317L SS Stub End , Cold Formed Lap Joint Stub End
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
METAL ANSI B16.5 RF 300LBS ASTM A182 F316L Flange SA182 F316L LWN RTJ ASME B16.5 600# 8" L405 mm
| Standard: | ASME |
|---|---|
| Keyword: | Long Welding Neck Flange |
| Material: | ASTM A182 F51 |
Stable Performance Stainless Steel Seamless Pipe Reducer 168.3 - 3048mm OD
| Product Name: | Reducer |
|---|---|
| Product Type: | Steel Pipe |
| Grade: | 200 Series &300 Series &400 Series |
15Mm 22Mm 32Mm 4 To 3 304 304L 316 316L Stainless Steel Reducer 1 6 Inch 90 Degree Elbow Tube Fitting Pipe Stub E
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Certificate: | ISO 9001:2008, PED 97/23/EC, AD 2000-Merkblatt W0 |
| Connection: | Butt Weld |
Lap Joint Stub End Stainless Steel Stub Ends ASTM A403 317L , 321 , 321H, 347 , 347H
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM A403 317L , 321 , 321H, 347 , 347H UNS 31254 / 254SMo |
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
Liquid / Gas Stainless Steel Seamless Pipe Cold Deforming 1 / 8 " NB - 24 " NB
| SIZES: | 1/8"NB - 24 "NB |
|---|---|
| Material: | TP347H/SS347H/W. |
| Color: | White Silver Gold |
SS Stub End Stainless Steel Stub Ends ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL Monel 400 WPNC
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL , Monel 400 WPNC |
| Size Range:: | 1/2"-24" DN15 - DN1200 1/2"- 48" |
A420-WPL6 Seamless Stainless Tube / ANSI Polished Stainless Steel Pipes And Tubes
| Wall Thickness: | Sch5~Sch160\XXS |
|---|---|
| Standard: | ASME/ANSI B16.9 MSS SP-43 |
| Size: | 1/2’’~48’’(Seamless);16’’~72’’(Welded) |
12” SCH40S SCH80S SS Stub End ASTM A234 WPB WPHY46 WPHY52 WPHY-60 WPHY65
| Name: | Lap Joint Stub End |
|---|---|
| Material: | ASTM A234 WPB WPHY46 , WPHY52 , WPHY-60 ,WPHY65, WPHL70 |
| Connection: Thickness:: | SMLS, Welding |

