All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ concentric pipe reducer ] match 1256 Products.
Weld Neck Flange Stainless Steel 150# DN80 SCH 40S ASTM A182 GR F51 UNS S31803
| Size: | 3" |
|---|---|
| Class: | 150# |
| Facing: | As Per Drawing |
Sfenry Forged Carbon Steel Standard ASME B16.5 SCH40 SCH80 ASTM A105 Weld Neck Flange
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |
Stainless Steel 32750 Duplex Stainless Long Radius Elbow 1/2'' SCH80s 90 Degree Elbow
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Elbow |
| Size: | Customized Size |
1/2'' SCH80s 90 Degree Elbow Stainless Steel 32750 Duplex Stainless Long Radius Elbow
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Elbow |
| Size: | Customized Size |
Slip-on Connection Steel Forging Flange FF Face for Strong and Sturdy Build
| Type: | WN Flanges |
|---|---|
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, BS, Etc. |
| Package: | Wooden Cases, Pallet, Or As Per Customers' Requirements |
High Quality Forged Flanges ASME B16.47/AMSE N16.5 Class 150-Class 2500 Slip on Flanges
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |
B16.5 Flange Butt Weld Flanges 2500 LBS Class Lap Joint 1/2 Inch - 100 Inch
| Standard: | ANSI/ASME B16.5 Flange Class 2500 Lap Joint Flanges |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |
6 Inch ASTM A182 F9 Forged Steel Flanges With Corrosion Cracking Resistance
| Standard:: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Flange WN |
AISI ASTM 304 32750 31803 C276 Silver 2 3 4 6 8 Inch SCH40 Stainless Steel Butt Welding Elbow
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Elbow |
| Size: | Customized Size |
CNC Aluminium 6061/6062 cast forged flange 30'' Weld neck spectacle blind flange asme b 16.47
| Material: | Aluminium 6061/6062 |
|---|---|
| Connection Type: | RF |
| Technique: | Forged |

