All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ concentric pipe reducer ] match 1256 Products.
Reinforcing Pad Alloy C22 Hastelloy No6022 Rf Pad 90° Degree Weld Fittngs
| Products Name: | Reinforced Pad 90° |
|---|---|
| Size: | 8''x8'' |
| Material: | Carbon Steel |
6" SCH40 ASTM A403 / ASTM A234 / ASTM A420 / ASTM A815 / ELBOW 45° LONG RADIUS.
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
Equal Tee Hastelloy C276 C22 C2000 Tee Butt Welding N10276 N06022 N062000
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Warranty:: | 1year |
| Product Name: | Tee |
Butt Weld Fitting Carbon Steel Fittings ASTM A234 WPB 90D Long Radius Elbow
| Type: | Seamless Elbow |
|---|---|
| OD: | 45 Degree, 90 Degree, 180 Degree |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
Seamless 4 Inch SS Stub End Fittings With Rust Remove / Black Painting Surface Treatment
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
304/316L Stainless Steel Sanitary Bend 90 Degree Welded Elbow
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Clamp |
ASTM A403 WP347 / WPS31254 Butt Welding Ends 1/2” 10”SCH40S SCH160S ASME/ANSI B16.9
| Material Grade: | ASTM A403 WP347 / WPS31254 |
|---|---|
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
Stainless Steel Tee 3 Way Male 1/2" NPT Pump Fitting 3 Way Equal Tee
| Connection: | Threaded |
|---|---|
| End Connection Type: | Threaded |
| Material: | Stainless Steel |
ASME B16.47 Series B Class 600 Stainless Steel Weld Neck Flanges Size 1/2" - 60"
| Standard: | ASME B16.47 Series B Class 600 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |
Durable Forged Fittings And Flanges ASME B16.47 Series B Class 600 Weld Neck Flanges
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |

