All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ copper nickel tubing ] match 1476 Products.
Tisco Cold Rolled 410 410s 316 304 Stainless Steel Plate 0.9 Mm Stainless Steel Sheet
| Type: | Steel Plate |
|---|---|
| Packing: | Wooden Box Or Wooden Pallet |
| Surface: | 2B/BA/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/1D |
Cold Rolled 410 410s 316 304 Stainless Steel Plate 0.9 Mm Stainless Steel Sheet
| Type: | Steel Plate |
|---|---|
| Packing: | Wooden Box Or Wooden Pallet |
| Surface: | 2B/BA/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/1D |
METAL ANSI B16.5 RF 300LBS ASTM A182 F316L Flange SA182 F316L LWN RTJ ASME B16.5 600# 8" L405 mm
| Standard: | ASME |
|---|---|
| Keyword: | Long Welding Neck Flange |
| Material: | ASTM A182 F51 |
TOBO 1-48 INCH 45/90/180 Degree ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow durable
| End Connections: | Butt Weld |
|---|---|
| Sample: | Free-provide |
| Application: | Piping Systems |
METAL ANSI B16.5 RF 300LBS ASTM A182 F316L Flange SA182 F316L LWN RTJ ASME B16.5 600# 8" L405 mm
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
METAL Flange SA182 F316L LWN RTJ ASME B16.5 Class 600# NPS 8INCH LONG WELD NECK STAINLESS STEEL FLANGE
| Temperature Range: | -29°C To 538°C |
|---|---|
| Logo: | Customized Logo |
| Colour: | Original |
SA182 F51 Long Weld Neck Flange, ASME B16.5, 600# Pressure Rating, 8" Size, 405mm Length for Corrosion Resistance Applications
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation, Long Service Life |
|---|---|
| Material Standard: | DIN|EN|GB|ASTM|AISI|ASME|BS|JIS |
| Flange Face: | FF, RF Etc |
SA182 F51 Long Weld Neck Flange ASME B16.5 600# Pressure Rating 8" Size 405mm Length for Corrosion Resistance Applications
| Ut Standard: | ABS |
|---|---|
| Flange Face: | FF, RF Etc |
| Coating: | Black Paint, Yellow Paint, Hot Dip Galvanized |
904l / Wp347 / Wp347h Stainless Steel Pipe Cap 1” Sch80s Asme B16.9 , Asme B16.11
| Technics:: | But Weld ,Forged |
|---|---|
| Material Grade: | Stainless Steel 904l / Wp347 / Wp347h |
| Product Type: | Stainless Steel Cap |
Super Duplex Stainless Steel Elbow ASTM A815 UNS S31803 / S32205 / S32750 / S32760
| Type Of Pipe Fittings: | Short / Long Radius Elbow(90D,45D,180D) |
|---|---|
| Thickness: | SCH5-SCH 160S ,SCH XXS |
| Qualification: | ISO9001, API,CE |

