All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ copper nickel tubing ] match 1476 Products.
ASME B16.20/16.5 2" OD 4.5MM THICK CLASS 600# SS316 SPIRAL WOUND GASKET
| Standard:: | ASME B16.20/16.5 |
|---|---|
| Types:: | ASME B16.20/16.5 |
| Thickness: | 0.5-100mm |
SS304/304L/316/316L Inner and Outer Ring with Graphite Filler Spiral Wound Gasket
| Standard: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Types: | Spiral Wound Gasket |
| Thickness: | 0.5-100mm |
Super Duplex Stainless Steel Butt Weld Pipe Fittings LR Steel Elbow SCH 40
| Standard:: | JIS, ASTM, DIN, EN, ASTM/ASME |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Seamless |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow
| Wall Thickness: | SCH 40 |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Keyword: | Casting Connector Long Radius Elbow |
Metal Pipe Fittings China ASTM A403 WP316/316L Stainless Steel Elbow
| Material Grade: | WPHY 56 A694 F56 |
|---|---|
| Surface: | Black Painting, Rust-proof Oil, |
| Body Material: | S304 |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow
| Original: | CHINA |
|---|---|
| Material Grade: | API 5L ASTM A106 |
| Surface Treatment: | Polishing, Sandblasting |
Metal 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Schedule: | SCH 10, 40, 80, 160, XXS |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow
| Payment: | Trade Assurance TT Paypal |
|---|---|
| Loading: | Shanghai Port |
| Leg Height: | 4.5-10.5 |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamle
| Connect Way: | Weld /Thread /Socket |
|---|---|
| Finish: | Polished |
| Angle: | 90 Degrees |
ASTM A182 F44 S31254 254SMO 1.4547 Stainless Steel Pipe End Cap ASME B16.9
| Material Grade: | ASTM A182 F44 / S31254 / 254SMO / 1.4547 |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.11 |
| Type: | Seamless Or Weld |

