All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
Hastelloy C276 B2 B3 300lbs 600lbs 900lbs So Sw Industrial Flange forged pipe fittings
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Brand: | TOBO |
| Connection: | Forged |
ASTM A350 LF1 Forged Steel Flanges for Low Temperature Applications
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Brand: | TOBO |
| Connection: | Forged |
ASME/ANSI B16.9 Hastelloy C276 B2 B3 300lbs 600lbs 900lbs So Sw Industrial Flange
| Material: | Forged Steel |
|---|---|
| Radius: | 2D 3D 5D |
| Facing: | RF/FF |
Ideal for Demanding Industrial Piping Forged Carbon Steel High Pressure Welding With Neck Flange
| Standard: | ASME B16.5, ASME B16.47, API 6A, MSS SP-44, AWWA C207, DIN, JIS, EN |
|---|---|
| Price Terms: | FOB(Shanghai) Or CIF (assigned Port) |
| Process: | Forged, Ring Rolled And Heat Treatment |
stainless steel 316/304 TW flange Coupling Type MK/VK /MB/VB Tank wagon couplings
| Type: | ASTM A182 F53 SORF Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~72'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Custom NPT 316 Stainless Steel Threaded Half Coupling Weld on Pipe Tube Bung Fitting for Home Brewing, Automotive, Industrial
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Thickness: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
METAL 300# 18" SCH80 RJF ASME B16.5 Nickel Alloy Steel Flange Welding Neck Flange (WN) for Connection Monel400
| Connection: | Butt Weld, Socket Weld, Threaded |
|---|---|
| Payment Term: | T/T |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Metal China Factory Free Sample Carbon Steel Flange Various Models High Precision Plate Flange Flat Flange
| Manufacturing Process: | Forging/Machining/Heat Treatment |
|---|---|
| Other Name: | Heavy Steel Forgings |
| Working Speed: | 12-15m/min |
Stainless Steel 316L WNRF Welding Neck Flanges DN100 Pn16 Class 150 For Pipe Collection
| Type: | Plate Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |

