All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
3000# ASTM A182 F304 90° Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
High Pressure Forged Carbon Steel/Stainless Steel Socket Welding Tee 3000/6000/9000Lbs Pipe Fittings
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Technics: | Forged |
| Shape: | Equal |
High Pressure Forged Carbon Steel / Stainless Steel Threaded Fittings Tee 3000/6000/9000Lbs
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Technics: | Forged |
| Shape: | Equal |
METAL ANSI B16.5 Enhanced Weld Quality Aesthetic Appeal Butt Weld Fittings Stub End
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation, Long Service Life |
|---|---|
| Tolerances: | ASME B16.9 |
| Packing: | Customers' Requirement |
METAL Elbow Copper Aesthetic Appeal Return Bend Copper Welding Pipe Fitting
| Connection: | Butt Weld |
|---|---|
| Heat Treatment: | Solution Annealing |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
Meta Steel Pipe Fittings Concentric Reducer UNS N10665 B-2 Butt Fitting
| Outer Diameter: | 6-813mm |
|---|---|
| Grade: | Gr1,Gr2,Gr3,Gr4,Gr5,Gr7,Gr9,Gr12 |
| Warranty: | 3 Years |
Carbon Steel ASTM B16.5 Orifice Flange A105 CL300 WN RF Flange
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
ASTM A182 ANSI B16.5 Forged Steel Flanges , SS316 SS304 Stainless Steel Flange
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Corrosion resistant seamless Butt Weld Fittings / Copper - Nickel Cap
| Product Name: | TOBO Copper-Nickel Cap |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME SB 336. |
| Thickness: | 1 Mm To 10 Mm |
Flat Face Welding Neck Flange PN10 CuNi 70/30 Din 2632 EEMUA145 ANSI B16.5 1 - 48 Inch
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Material: | CuNi 70/30 |
| Type: | WN Flange |

