All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
Steel Butt Weld Fittings Forged Sweepolet Fittings ASTM A403 / A403M WPXM-19
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Type: | Outlets |
| Material: | Stainless Steel |
Chemical Copper Nickel Flanges ASTM / ASME SB 472 UNS 8020 ALLOY 20 / 20 CB 3
| Product Name: | TOBO Flange |
|---|---|
| Material: | Copper Nickel |
| Standard: | ANSI, ISO, JIS, DIN, BS,GB, SH, HG,QOST,ETC. |
Class 3000 Socklet Slip On Flange Stainless Steel Flange 304 ASME B16.47
| Product Name: | Slip-on Flange |
|---|---|
| Type: | Slip-on Flange |
| Pressure: | CL3000 |
304 316 Carbon Steel Forged Steel Flanges CL1500 Pressure 1" -48" STD Thickness
| Product Name: | Slip-on Flange |
|---|---|
| Type: | Stainless Steel Flange |
| Pressure: | CL1500 |
Pipe Fittings Flanges Blind Flange Alloy Steel pipe fittings Alloy 650 3/4''-72'' CL600 ASME B16.9
| Type: | Blind Flange |
|---|---|
| Material: | Alloy 650 |
| Color: | Sliver |
ASME B16.5 300LB C71500 Welding Neck Flange Equal Sch160 for industry
| Shape: | Equal |
|---|---|
| Connection: | Butt Welded |
| Technics: | Forged |
Butt Welding 3000lbs Sockolet Pipe Fittings Weldolet Threadolet
| Product Name: | Butt Welding 3000lbs Sockolet Pipe Fittings Weldolet Threadolet |
|---|---|
| Standard: | ANSI,JIS,DIN,UNI,ASME,GOST,BS,API |
| Size: | 1/8"-4" |
Stainless Steel & Carton Steel ASME B16.5 Rating 150LB 300LB 600LB A105 Lap Joint Flange
| Type: | Plate Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Stainless Steel 45 Degree Elbow ASME B16.11 2507 3" 3000# Super Duplex ASTM Pipe Fitting
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | S32750 |
| Type: | Forged |
carbon steel elbow,tee,forged flange butt weld pipe fittings FOB Reference Price
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Shape: | Reducing |
| Connection: | Female |

