All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
Stainless Steel Metal Forged Pipe Fitting Threadolet Weldolet
| Standard: | NO6600 B564 |
|---|---|
| Type: | Weldolet |
| Product Name: | Weldolet |
ANSI B16.5 Class 150 6 Inch 304 Stainless Steel Pipe Flange Weld Neck Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface:: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
Forged Buttweld Pipe Fittings Carbon Steel Welding Equal Pipe Elbow
| Original: | CHINA |
|---|---|
| Material: | 2507 |
| Size: | 2" - 40" |
Welsure Hot Sell Stainless Steel Lap Joint Flange Pipe Fittings WP316/316L DN100 4" SCH10S Stub End
| Material: | UNSS31803 |
|---|---|
| DN: | 15-1200 |
| Size: | 1-48 Inch |
Carbon Alloy Steel Elbow 1-24" WP22 Butt Welding Pipe Fittings Elbow
| Packaging Details: | in plastic bags then in bundles |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | T/T or Western Union or LC |
ASTM A312 UNS S31254 1-1/2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Super Duplex Stainless Steel Equal / Reducing Tee
| Outer Diameter: | 6-813mm |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Surface Color: | Black Painting Or Anti-rust Oil |
2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Duplex Stainless Steel 2205 / UNS S31803 Equal / Reducing Tee
| Product Type: | Tee |
|---|---|
| Packing: | Wooden Pallet Or Wooden Case |
| Grade: | 304/316/321/310s/2205/2507 |
304L 304H 316L 316H 317L 310S 316Ti 321 347H BW SW Threaded Valve and Fittings Stainless Steel Pipe Fittings Reducer
| Packaging Type: | Wooden Case |
|---|---|
| Style: | Reducer |
| Standards: | ASME B16.11 |
2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Duplex Stainless Steel 2205 / UNS S31803 Equal / Reducing Tee
| Technical: | Butt Welding |
|---|---|
| Connection: | Threaded |
| Product: | Barred Tee |
ASTM A312 UNS S31254 1-1/2'' SCH40 Pipe Fittings Tee Super Duplex Stainless Steel Equal / Reducing Tee
| Outer Diameter: | 6-813mm |
|---|---|
| End Type: | Tee |
| Production Process: | Seamless Or Welded |

