All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
TOBO Titanium UNS R52400 Fittings for Oil and Gas Pipe Connection 6 Inch Material Options Stub End
| Features: | High Pressure Resistance, Corrosion Resistance, High Temperature Resistance, Durable |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Outside Diameter: | 1/2 |
6 Inch Standard Eccentric Reducer Stub End Fittings in Titanium Grade 7 (UNS R52400/W.Nr 3.7235) for Oil and Gas Pipeline
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Temperature Range: | -20°C - 200°C |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
METAL Ti Alloy R50400/GR.2 8inch Schedule 40 Titanium Tee Butt Weld Tee Pipe Fittings
| Surface Finish: | Polished |
|---|---|
| Application: | Piping Systems |
| Tensile Strength: | High |
MSS SP97 1 STD 2205 F51 S31803 Material WELDOLET socketolet threadolet Pipe Fittings
| Packaging Type: | Wooden Case |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.11 |
| Design: | ASME B16.11 |
METAL R50400/GR.2 8inch Schedule 40 Titanium Tee Butt Weld Tee Pipe Fittings
| Wall Thickness: | SCH80 |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel |
| Chemical Composition: | Ni MIn63%,Cu 28%-34%,Fe Max2.5% |
Titanium Grade 7 UNS R52400 W.Nr 3.7235 Stub End Fittings For Oil And Gas Pipe Connection 6 Inch Std Ecentric Reducer
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Size Range: | 1/2 |
| Head Code: | Round |
Copper Nickel Forged Pipe Fittings Stainless Steel Butt Welding Eccentric Reducer Copper Nickel Alloy Concentric Reducer
| Application: | Chemical, Petroleum, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction |
|---|---|
| Style: | Reducer |
| Outer Diameter: | 1 |
DIN / EN / ASTM / BS Butt Weld Fittings Elbow Reducer Tube End Caps
| Size: | 1"-48" 15mm-2400mm |
|---|---|
| Material Grade: | UNS NO. C10100, 10200, 10300, 10800, 12200, 70600 / CU NI 90/10 |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
Sockolet 24”x 2” Butt Weld Fittings B564 GR N10276 SCH 40S CLASE 3000 SW MSS SP-97
| Standard: | ASTM B564 GR N10276 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Size: | 1/8''~6'' |
LR 180 Degree Pipe Elbow 8 Inch Carbon Steel Pipe Fittings Elbow Sch40
| Product Name: | Tobo Butt Welding 180D Elbow |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Brand: | TOBO |

