All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
DKV Food Grade Polish ISO Standard Stainless Steel Tube Manufacturer 304 316 Seamless Ss Pipe For Water Sanitary Fitting
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
90 Degree Stainless Steel Elbow DN6 - DN100 3000LB ASME B16.11
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Name: | 90 Degree Stainless Steel Elbow DN6 - DN100 3000LB ASME B16.11 |
| Standard: | ASME |
Customizable Nickel Alloy 28 B666 straight Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Sanitary SS304 SS316L Stainless Steel Butt Welded Pipe Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Metal Spiral Wound Gasket Flat Ring Gasket 6''WP304 ASME B16.9
| Product Name: | Metal Spiral Wound Gasket Flat Ring Gasket 6''WP304 ASME B16.9 |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Certificate: | SGS |
1/2‘’ Metal Spiral Wound Gasket Flat Ring Gasket ASTM A403 WP347 ASME B16.9
| Product Name: | 1/2‘’ Metal Spiral Wound Gasket Flat Ring Gasket ASTM A403 WP347 ASME B16.9 |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Certificate: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
DN25 1/8'' - 6'' ASTM A234WPB ASME B16.9 / 16.28 Carbon steel Coupling
| Product Name: | Dn25 Carbon Steel 1/8''-6'' ASTM A234WPB ASME B16.9/16.28 Coupling |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Standard: | ASME |
Metal C70600 Pipe Fittings EN10992-1 TYPE36 Lap Joint Flange Stub End CUNI 9010
| Standard: | ASME B16.9, MSS SP-43 |
|---|---|
| Ends: | Beveled, Plain |
| Port: | Shanghai, Tianjin, Qingdao |
1“ 90° Elbow Short Radius ASME B16.9 BW WROUGHT-S ASTM A 234 GR. WPB GA-E-60112
| Application: | Connect Pipes,oil Pipelines,Food,Industry,Fire |
|---|---|
| Head Code: | Round,Square,Hexagon |
| Packing: | Inner Poly Bag,Plastic Bag+Carton,plywood Case Or Pallet,According Customer's Requesment |
Metal 1" DN25 Weldolets in Stainless Carbon Steel Corrosion-Resistant for Marine Industries
| Material Grade: | ASTM A694 F42 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized Is Available |
| Thread: | NPS |

