All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
A182 F55 Alloy 32760 Forged Slip On Flange 10'' 600lb ASME B16.5
| Product Name: | Slip On Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150lb-1500lb |
ASME B16.5 4'' 600lb Forged Blind Flange , sch40 Slip On Flanges
| Product Name: | Slip On Flanges |
|---|---|
| Size: | 4'' |
| Pressure: | 600lb |
ASME B16.5 Forged Steel Flanges , UNS S32760 3'' 150LB Steel Blind Flange
| Product Name: | Blind Flanges |
|---|---|
| Size: | 3'' |
| Pressure: | 150LB |
3 Inch Forged Plate Flanges RF 150LB ASME A182 F51 ASME B16.5
| Product Name: | Plate Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150LB |
Pipeline Connection Forged Steel Welding Neck Flange 4'' S40 F304H Class300
| Product Name: | Welding Neck Flanges |
|---|---|
| Size: | 4'' |
| Pressure: | Class300 |
14 Inch Forged Steel Flanges / Forgings Flanges And Fittings ISO9000 / Iso9001
| Product Name: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Product Type: | WN FLANGE |
| Size: | 14'' |
DN 500 150# ASTM Forged Steel Flanges , Welding Neck Stainless Steel Pipe Flange
| Product Name: | Socket Weld Flange |
|---|---|
| Product Type: | SW FLANGE |
| Size: | 200 |
Socket Weld Fittings Steel Pipe Flanges Cl 600 Pressure Asme B16.5 Standard
| Product Name: | Socket Weld Flange |
|---|---|
| Product Type: | SW FLANGE |
| Size: | 3/4" |
150PSI SCH10S Spectacle Blind Flange 300LBS Pressure ASTM B462 Standard
| Product Name: | Spectacle Blind FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1 |
2 Inch Forged Fittings And Flanges Weld Neck Flange Sch5s - Schxxs High Performance
| Product Name: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Product Type: | WN FLANGE |
| Size: | 2 Inch |

