All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
UNS S31254 Forged Steel Flanges Stainless Steel Pipe Flanges 6MO ASTM A182 F44 300lB
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Grade: | 304,304L,304H,309,310,310S,316,316Ti, 316S33 |
| Size: | 12" 300LB |
Inconel 625 Threaded Forged Steel Flanges 1/2" To 48" DN15 -1200
| Type: | Threaded Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~48'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Custom Silver ASTM / ASME Forged Steel Flanges Long Weld Neck Flanges Type
| Standard: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN2500 |
ASTM Welding Neck Flanges ANSI 150 Lb A105 Forged Flange
| Product Name: | Carbon Steel A105 300lbs Forged Fittings Welding Neck Flanges |
|---|---|
| Material Grade: | Carbon Steel, Stainless Steel, 304/304L/310S/321/316/316 |
| Keyword: | Carbon Steel Welding Neck Flange |
Weld Neck Flange Stainless Steel Flange Custom Silver ASTM / ASME Forged Steel Flanges Long Type
| Color: | White, Silver |
|---|---|
| Outside Diameter: | DN15-DN2500 |
| Standard: | ASME B16.5 |
All Size Carbon Steel Elbow 90 Degree Elbow Pipe A234 WPB ASME B16.9
| Size: | 3"-8" |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
Elbow 4 Inch ASME B16.9 Elbow LR/SR Welding 45/90 Degree Equal Forged
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 |
| Model Number: | Elbow |
Certified Stainless Steel Elbows for Pressure Systems Welded Threaded Socket Weld Connections ASME Standard
| Pressure: | 150/300/600/900/1500/2500 PSI |
|---|---|
| Certificate: | ISO/ CE/ API/ PED/ BV/ LR/ ABS/ DNV |
| Connection: | Welded/Threaded/Socket Weld |
METAL ASTM SCH40 316L 45 Degree Long Radius Elbow 70MM Stainless Steel Elbow Factory Supplier Customized
| Types: | Stainless Steel |
|---|---|
| Style: | Butt Weld |
| Thickness: | SCH5S-XXS |
SA182 F51 Long Weld Neck Flange, ASME B16.5, 600# Pressure Rating, 8" Size, 405mm Length for Corrosion Resistance Applications
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation, Long Service Life |
|---|---|
| Material Standard: | DIN|EN|GB|ASTM|AISI|ASME|BS|JIS |
| Flange Face: | FF, RF Etc |

