All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
ASTM A105 ANSI B16.5 Slip - On Forged Steel Flanges ANSI ANSI B16.5 JIS DIN BS GB
| Standard: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |
254SMO UNS S31254 Forged Steel Flanges 6Mo ASTM A182 F44 300LB
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Grade: | 304,304L,304H,309,310,310S,316,316Ti, 316S33 |
| Size: | 12" 300LB |
ISO9001 F44 UNS S31254 Forged Steel Flanges A182 Raised Face
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Grade: | 304,304L,304H,309,310,310S,316,316Ti, 316S33 |
| Size: | 12" 300LB |
Durable Forged Fittings And Flanges ASME B16.47 Series B Class 600 Weld Neck Flanges
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |
A182 / F51 / Inconel 625 Steel Flange / Compact Flanges 150# To 2500#
| Brand Name: | TOBO GROUP |
|---|---|
| Model Number: | 1/2’’—60’’ |
| Product Name: | BL Flange |
Inconel 600 2" SCH40 RF Forged Steel Flanges Silver Color ASME B 16.5 Standard
| Type: | PL Flange |
|---|---|
| Material: | Inconel 600 |
| Color: | Sliver |
Incoloy 825 Forged Flanges Round Shape RF Surface With Good Performance
| Type: | PL Flange |
|---|---|
| Material: | Incoloy 825 |
| Color: | Sliver |
3"-8" SCH80 SA403 WPS31254 ELBOW,ASTM A403 UNS S31254 ELBOW,254SMO PIPE FITTINGS
| Size: | 3"-8" |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
Custom Silver ASTM / ASME Ring Type Joint Long Weld Neck Forged Stainless Steel Ss 304 316 Weld Neck Flanges Type
| Standard: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN2500 |
Custom Silver ASTM / ASME Ring Type Joint Forged Stainless Steel Ss 304 316 Weld Neck Flange
| Standard: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN2500 |

