All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
EN10253-2 UNS S32750 Forged Steel Flanges For chemical , WN flange
| Product Name: | TOBO Flange |
|---|---|
| Material: | Duplex F51 2205 UNS S31803, Super Duplex 2507 (UNS S32750), F55 (UNS S32760) |
| Standard: | ASME, DIN, JIS, BS, Etc |
300 LB Pressure Forged Steel Flanges 3/4" Size Standard For Construction / Metallurgy
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Ect |
| Size: | 3/4" |
Stainless Steel Drilled Tap Flange LJW 1-1/2" 600# Pressure For Power Industry
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 1-1/2" |
Standard Forged Steel Flanges A304 Stainless Steel Lap Joint Flange 2" Size
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 2" |
Forged Carbon Steel ASTM A105 Threaded NPT Class 150 RF Flange ANSI B16.5
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
| Product Type: | WN Flange |
Customized Forging Stainless Steel Flange for Heat Exchanger With PED Certification
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
| Product Type: | WN Flange |
150lb 1" 4 Inch Socket Welding Sw Ss304 Stainless Steel Forged Flange
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
| Product Type: | WN Flange |
ANSI DIN EN BS JIS ISO Forged Steel Socket Weld Flange for Oil Gas Pipeline
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
| Product Type: | WN Flange |
CS WNRF FLANGE CL:150 1.5" SCH40 PN 16 Steel casted flange/Forged Carbon Steel Flange
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
| Product Type: | WN Flange |
Amercial standard large dimension weld neck carbon steel forged flange
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
| Product Type: | WN Flange |

