All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
Super Duplex Stainless Steel 4'' X 3'' 150LB Sch40 ASTM A182 F53 Flange Olet - Ideal for Extreme Corrosive Application,etc
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Temperature Range: | -20°F To 1000°F |
| Flange Standard: | GB.DIN.ANSI.ASME.JIS.EN.GOST.SABS |
ANSI B 16.5 Forged Steel Flanges Lap-Joint Flange 3'' Class 900
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
Blind Flange 4'' 150LB Sch60 Forged Steel Flanges ASTM A182 F53
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
ASTM A182 F53 Stainless Steel Non Standard Flange Forged Steel Flanges Sch60
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
WN FLANGE, ASTM A105N, ASME B16.5, RAISED FACE, PRESSURE CLASS 150, CS01, SCH40 Ø6"
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
TOBO Carbon Steel Welding Threaded Socket Welding Couplings
| Features: | High Pressure / Corrosion Resistance / Durable / Easy Installation / Precision Machined |
|---|---|
| Deliver Time: | 15Days |
| Payment Term: | T/T |
1 1/4" CL900 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
1 1/3" CL600 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
1 1/3" CL600 WN Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
1 1/4" CL900 PL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |

