All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forgings flanges and fittings ] match 3201 Products.
Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery 3000# ASTM A182 F304 90°
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
3000# ASTM A182 F304 90° Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Stainless Steel Flange Forged Fittings Plate Flange Class 150-3000 A182 Grade F 316L
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
Stainless Steel Flange 304/316 Forged Fittings Orifice Flange Class 150-2500 ASME B16.5
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
METAL FACTORY Spectacle Blind Flange Blind Figure 8 Blind Flange Stainless Steel Flanges
| Product Type: | WN Flange |
|---|---|
| Pressure Rating: | Class 150 - 2500 |
| Color: | Any Color |
METAL SS316 300LB 600LB Blind Flange for Oil Gas Pipeline Engineering
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Class Rating: | 150#~2500# |
| Class: | 150, 300, 600, 900, 1500, 2500 |
METAL Factory Full Facing Blind Flange Stainless Steel Flanges Ensuring Durability Tight Seals Hardware
| Usage: | Connection |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
Steel Flange, Blind Flanges ANSI B16.5 / ANSI B16.47 , DIN2527 / DIN2566 , BS4504 / BS4504
| Packaging Details: | WOOD PACKAGES |
|---|---|
| Delivery Time: | 10--30DAYS |
| Supply Ability: | 10000000/PC/MONTH |
Carbon Steel Flange A105 , A105N Slip On Weld Flange , Class 150 To 2500 ANSI B16.5
| Material: | ASTM A105 Carbon Steel Flange |
|---|---|
| Packaging Details: | PLY-WOODEN CASE |
| Delivery Time: | 10days |
150 LBS Slip On PN16 High Pressure Square Flange ANSI Reducer Flange
| Product Name: | Weld Neck Flange |
|---|---|
| Product Type: | Slip-on, Thread, Socket Weld |
| Standard: | ANSI, ANSI B16.5,B16.47 |

