All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forgings flanges and fittings ] match 3201 Products.
Hastelloy Alloy C276 C-276 C22 C-22 C2000 B B-2 B-3 C-4 G-3 G-30 G-35 Hastelloy X WN RF Blind Socket Weld Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Pipe RF WN/PL/SO/SW Flange F904L/2205/2507/321/316L Customized Forged Stainless steel 1-1/2" factory
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Pipe RF WN/PL/SO/SW Flange F904L/2205/2507/321/316L Customized Forged Stainless steel 1-1/2" factory
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Stainless Steel Flange Socket Weld Flange Forged Pipe Fittings Class 150-3000 1/2''-60'' SCH40
| Shape: | Customer's Request |
|---|---|
| Pressure: | High Pressure |
| Head Code: | Round |
S316/1.4404/UNS S31603 MATERIAL WELDING RING WITH COLLAR PN10 EN1092-1:2007 TYPE 35 FLANGE
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Customized ANSI 150lb-2500lb 1/2"-72" SS WN Flanges Stainless Steel Weld Neck Flange
| Model Num 1%22ber: | 1" |
|---|---|
| Connection: | Welding |
| Head Code: | Round |
ANSI B16.5 Flat Face Weld Neck Flange DIN PN16 Stainless Steel 316l Flange
| Model Num 1%22ber: | 1" |
|---|---|
| Connection: | Welding |
| Head Code: | Round |
Stainless Steel 304 Bushing Threaded Forged Pipe Fittings Reducer TH Bushing Steel
| Standard: | 90/10 |
|---|---|
| Material: | Stainless SteelCooper |
| Type: | Bushing |

