All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forgings flanges and fittings ] match 3201 Products.
1 1/4" CL1500 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
ANSI B16.5 1/2"-72" FORGED WELDED NECK FLANGE CARBON STEEL SW FLANGE
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Dimensions: | Non-Standard |
| Inspection: | Factory Or Third Party Assigned |
ANSI B16.5 1/2"-76" FORGED WELDED NECK FLANGE CARBON STEEL SW FLANGE
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Dimensions: | Non-Standard |
| Inspection: | Factory Or Third Party Assigned |
ANSI ASME B16.5 Pn16 Forged 2 Inch DN20 DN25 DN50 Wcb Forged Steel Flanges
| Name: | Forged Steel Forged Flange |
|---|---|
| Package: | Wooden Boxes |
| Connection Type: | Butt Weld, Socket Weld, Threaded, Flanged |
DN10 - DN1000 Stainless Steel Forged Steel Flanges ASTM AB564
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Material: | ASTM AB564 |
| Type: | WN |
6 Inch Sch40 Forged Steel Flanges Plate Flange ASTM A182 F53
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
Flanges Butt Weld Fittings ASTM A182 F51( DUPLEX UNS S31803 )
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM A182 |
| Standard: | ASME B16.5 |
Pipe Flange UNS S30815 (253MA) Stainless Steel 2'' 150LB, 300LBS SCH40 Raised Face Weld Neck Flange
| Material Standard: | GB|ASTM|AISI|ASME|DIN|BS|EN|JIS |
|---|---|
| Material Grade: | Carbon Steel, Stainless Steel ,alloy Etc |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
ANSI B16 B16.5 Forged Stainless Steel Weld Neck Flange Plate 201/304/316 for Pipe Sealing
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Temperature Range: | -20°F To 1000°F |
| Flange Standard: | GB.DIN.ANSI.ASME.JIS.EN.GOST.SABS |
Stainless Steel 6'' 150LB Sch50 Forged Steel Flanges Olet ASTM A182 F53
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |

