All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forgings flanges and fittings ] match 3201 Products.
ASTM A182 F53 Stainless Steel Non Standard Flange Forged Steel Flanges Sch60
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
ASME B16.5 Stainless Steel BearinR Forged Steel Flanges Sch80
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
ASME B16.5 Black Oxide Forged Steel Flanges Manhole Cover Sch60
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
ASME B16.5 Black Oxide Forged Steel Flanges Adapter Sch60
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Pressure: | High Pressure |
Pipe Flange UNS S30815 (253MA) Stainless Steel 2'' 150LB, 300LBS SCH40 Raised Face Weld Neck Flange
| Sealing: | FF, RF, RTJ, Etc. |
|---|---|
| Oem: | Acceptable |
| Heat Treatment: | Normalized, Quenched And Tempered |
ASME B16.5 Forged 2 Inch High Pressure Customized Forged Steel Flanges
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Pressure: | Class 900 |
| Packing: | Wooden Case Or Pallets |
ANSI B16.5, 1/2"-12" Sizes, for 150# to 2500# Pressure Applications - Direct Factory Supply
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Temperature Range: | -20°F To 1000°F |
| Flange Standard: | GB.DIN.ANSI.ASME.JIS.EN.GOST.SABS |
Super Duplex Stainless Steel 4'' X 3'' 150LB Sch40 ASTM A182 F53 Flange Olet - Ideal for Extreme Corrosive Application,etc
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Temperature Range: | -20°F To 1000°F |
| Flange Standard: | GB.DIN.ANSI.ASME.JIS.EN.GOST.SABS |
304L 316L Stainless Steel flange welding neck 1- 48inch ASTM A182 ASIN B16.5
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
|---|---|
| Type: | WN Flange |
| Size: | 1-48inch |
Forged Steel Flanges for Chemical Industry with ASME Standard and Durable Design
| Features: | High Strength|Durable |
|---|---|
| Name: | Forged Steel Flanges |
| Temperature Range: | -29°C To 593°C |

