All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
Equal Tee Butt Weld Fittings 4 '' SCH 10S ASTM AB15 UNS S32750 For Connection
| Product Name: | TEE |
|---|---|
| Size: | 4" |
| Material: | Supper Duplex |
AISI 316 / 316L Blind Flange / Pipe Fitting ANSI B16.5 CL600 Forged Flanges Stainless Steel BLD Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
TOBO High-pressure Stainless Steel 304 Plug External Thread Plug Thread
| Outer Diameter: | 6-813mm |
|---|---|
| Quality Grade: | Premium |
| Application: | Oil And Gas/Chemical/Petrochemical/Power Plants |
Metal Stainless Steel Pipe Forged Fittings Socket Welded Cross 3000LBS ASME B16.11 SA-182 GR F 316/316L DN 1Metal Stainless Steel Pipe Forged Fittings Socket Welded Cross
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable |
|---|---|
| Keyword: | Long Welding Neck Flange |
| Temperature Range: | -20°C To 300°C |
UNS S31803 Duplex Stainless Steel Elbow ASTM A182 F51 / UNS31803 / 1.4462
| Size:: | 1/2" ~ 48" (DN15mm ~ 1, 200mm) |
|---|---|
| Type:: | 45 Deg, 90 Deg, 180 Deg, Long Redius, Short Redius |
| Standard: | • ASME: ANSI B16.9, ANSI B16.28, MSS SP75 • DIN: DIN2605, DIN2615, DIN2616, DIN2617, DIN28011 • SGP: JIS B2313 • EN: EN10253-1, EN10253-2 |
ABS / LR / TUV / DNV Tube DN 12” SCH 40 ASTM A-333 Gr 3 OD 50 - 914mm
| Product Name: | Tube DN 12” SCH 40 ASTM A-333 Gr 3 |
|---|---|
| Product Type: | Tube |
| Grade: | Nickel Alloy |
Seamless Steel Pipe fittings 6" 90° LR Schedule 40 Butt Weld Stainless Steel Elbow ASTM A-403 WP316L
| Original: | CHINA |
|---|---|
| Material: | 2507 |
| Size: | 4'' |
3/4" Tee 3 Way Female Stainless Steel 304 316 Threaded Pipe Fitting NPT 130 Equal Tee
| Maerial: | 304/316/105/106etc. |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Lead Time: | 7 Work Days |
A815 Uns S32750 12 Inch Sch40s Buttweld Duplex Stainless Steel 90 Elbow
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Elbow |
| Size: | Customized Size |
Forged Flange Pipe Fitting ASTM A516 GR70 CL150 RF 2in Paddle Blank Spade Line Blind Flange
| Wall Thickness: | 40-500mm |
|---|---|
| Connection: | Welding |
| Application: | Petrochemical, Oil And Gas, Power Generation |

