All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
Super Duplex Stainless Steel Tee , A403 WP321, 321H , WP347, SB366 INCONEL 825
| Product Name:: | UNS S32750 UNS S32205 UNS S31803 Pipe Fittings Tee |
|---|---|
| Standards:: | ANSI, DIN, JIS, ASME, ASTM, MSS And EN |
| Size:: | 1/2" ~ 48" (DN15mm ~ 1, 200mm) |
Short Type Stainless Steel Fittings A182 Wp304 Equal Shape Welding Connection
| Material: | Stainless Steel,Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Connection: | Welding |
Customizable Nickel Alloy 28 B666 straight Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
High Pressure Forged Carbon / Stainless Steel Socket Welding Fittings Tee 3000 / 6000 / 9000Lbs
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
ASTM A815 UNS S32750 / UNS S32760 Super Duplex Stainless Steel Elbow 45 Deg / 90Deg
| Product Name: | Stainless Steel Elbow |
|---|---|
| Material Grade: | Super Duplex Steel ASTM A815 UNS S32750 / UNS S32760 |
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Etc |
Con / Ecc Stainless Steel Reducer Eccentric Cocentric 10 to 6 Reducer
| Types: | Conc / Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | ASTM A403 347 / 347H / UNS 31254 / 254SMo |
| Thickness:: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
Eccentric / Cocentric 10 to 8 Reduer SCH80SXSCH40S ASTM A234 WP5 WP11 WP22 WP9 WP91
| Type Of Pipe Fittings:: | Conc / Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | ASTM A234 WP5 , WP11 , WP22 , WP9 , WP91 |
| Connection: Thickness:: | SMLS, Welding |
12” SCH80S Stainless Steel Reducer Con Reducer ASME / ANSI B16.9 ASTM A403 WP304H / 310H
| Type Of Pipe Fittings:: | Conc / Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | ASME / ANSI B16.9 ASTM A403 WP304H / 310H |
| Connection: Thickness:: | SMLS, Welding |
A815 Uns S31803 Duplex Steel Equal Tee / Butt Weld Reducing Tee ASME B16.9
| Material: | Stainless Steel Tee Duplex Steel A815 Uns S31803 |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.25, MSS SP-75 DIN2617 JISB2311 JISB2312 JISB2313 |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
SCH 80 ASTM A403 WP316L Stainless Steel Equal Butt Welding Tee For Gas Oil
| Material Grrade: | Equal Tee |
|---|---|
| Size: | SCH 80 |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |

