All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
TOBO 6" SCH 10 MSS SP 43 Lap Joint Stub Ends 304/304L Stainless Steel Weld Fittings Short Stub End
| Dimension: | ANSI/ASME B16.9, B16.28, MSS-SP-43 |
|---|---|
| Applications: | Chemical, Petrochemical, Oil & Gas, Power Generation, Water Treatment |
| Surface Finish: | Pickled, Annealed & Polished |
TOBO 6" SCH 10 MSS SP 43 Lap Joint Stub Ends 304/304L Stainless Steel Weld Fittings Short Stub End
| Technic: | Casting |
|---|---|
| Material Grrade: | UNSS31803 |
| Lead Time: | 7-15 Days |
TOBO ASME B16.9 Stub End SCH 80 304/304L Stainless Steel Long Neck Stub End
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, MSS-SP-43 |
| Length: | Standard Or Customized |
ASME B16.11 Threaded Stainless Steel Tee For High-Pressure Chemical
| Appliction: | Pipe Lines Connect |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | High |
| Body Type: | Tee |
SS Stub End Stainless Steel Stub Ends ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL Monel 400 WPNC
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL , Monel 400 WPNC |
| Size Range:: | 1/2"-24" DN15 - DN1200 1/2"- 48" |
ASTM A403 WP317L / 310H /321H Stainless Steel Stub End Lap Joint 10 inch SCH40S
| Size: | 1/2’’~48’’(Seamless);16’’~72’’(Welded) |
|---|---|
| Material: | ASME / ANSI B16.9 ASTM A403 WP304H / 310H |
| Connection: Thickness:: | SMLS, Welding |
904L / NO8904 / 1.4539 Stainless Steel Stub Ends Lap Joint Stub End 1/2” To 24”
| Product Name:: | Butt Welding Stainless Steel Fitting Stub End |
|---|---|
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
Butt Welding Stainless Steel Lap Joint Stub Ends Cold Formed For Industry
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
Half Thread 3/4" Sch80s TP317 Stainless Steel Nipple female Thread Nipple
| Size: | 1/2-60inch |
|---|---|
| Material: | TP317 |
| Standard: | ASME B16.9 |
Stainless Steel Grade 304 NPT Male Thread 300lbs 90 Degree Elbow
| Product Name: | Stainless Steel Male Npt Thread Elbow |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 304/316 |
| Type: | Seamless Or Weld |

