All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Welding Neck Steel Pipe Flanges PN10 CuNI 90/10 Flat face Din2632 EEMUA145
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Standard: | EEMUA 145 |
| Size: | 1/2''~72'' |
Stainless Steel Forged Class 150 Weld Neck 150LB DN100 DN80 DN150 WN Flange SS304
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
|---|---|
| Logo: | Customized Logo |
| Material: | Alloy 31 |
Extra High Strength Ship Stainless Steel Plate A420, D420, E420 SGS / BV / ABS / LR / TUV
| Product Name: | Extra High Strength Ship Plate |
|---|---|
| Product Type: | Steel Plate |
| Rolling Range: | Thickness*Width*Length 3-450mm*1220-4200mm*5000-18000mm |
310s 430 201 304 316l Stainless Steel Plate 4x8 Feet Alloy Steel 4130 Plate
| Type: | Steel Plate |
|---|---|
| Packing: | Wooden Box Or Wooden Pallet |
| Surface: | 2B/BA/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/1D |
304 Stainless Steel Reducing Tee Seamless Construction Polished Finish
| Packgaing: | Customized |
|---|---|
| Grade: | 304/316/321/310s/2205/2507 |
| Tensile Strength: | High |
UNS S31803 Duplex Stainless Steel Elbow ASTM A182 F51 / UNS31803 / 1.4462
| Size:: | 1/2" ~ 48" (DN15mm ~ 1, 200mm) |
|---|---|
| Type:: | 45 Deg, 90 Deg, 180 Deg, Long Redius, Short Redius |
| Standard: | • ASME: ANSI B16.9, ANSI B16.28, MSS SP75 • DIN: DIN2605, DIN2615, DIN2616, DIN2617, DIN28011 • SGP: JIS B2313 • EN: EN10253-1, EN10253-2 |
Elbow 90 Degree 316 Stainless Steel Concentric Reducer
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Technics: | Technics |
| Head Code: | Square |
ANSI B16.5 DN15-DN1800 Forged Steel Flanges Marine-Grade Material
| Material Grrade: | ASTM AB564 |
|---|---|
| Grade: | Alloy C276 |
| Ut Standard: | EN10228.3:1998 Level 3 |
Tensile Strength Carbon Steel Cylinders SCH 10 - SCH XXS Wall Non Alloy Black Pipe
| Thickness: | 2.5 - 80 Mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | SCH 10 - SCH XXS |
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
Carbon Steel Tube BE End Tensile Strength 2.5 - 80 Mm Is Alloy Oil Pipe
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Colour: | Black |
| End: | BE |

