All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Welsure Hot Sell Stainless Steel Lap Joint Flange Pipe Fittings WP316/316L DN100 4" SCH10S Stub End
| Material: | UNSS31803 |
|---|---|
| DN: | 15-1200 |
| Size: | 1-48 Inch |
Pipe RF WN/PL/SO/SW Flange F904L/2205/2507/321/316L Customized Forged Stainless steel 1-1/2" factory
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
CuNi 90/10 Copper - nickel alloy Flanges / 75-3000Class Blind Flange Pipe Fittings
| Product Name: | Copper-nickel Alloy Flanges CuNi 90/10 Welding Neck Flange 150LB |
|---|---|
| Size: | DN10-DN2000 |
| Treatment: | Lightly Oiled |
China Manufacturers Customized Pipe Fittings Stainless Steel 304 316 Butt Welded Loose Pipe Stub End For Pipe Coupling
| Features: | Corrosion Resistance, High Strength, Durable |
|---|---|
| Port: | Shanghai |
| Application: | Pipeline System |
Reliable Quality 2''x4'' Stainless Steel Eccentric Reducer BW WP348
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Connection: | Welding |
Female Adapte Pipe Stub End Fittings Seamless Sanitary Level Welding Stub End
| Material: | UNSS31803 |
|---|---|
| DN: | 15-1200 |
| Size: | 1-48 Inch |
Pipe Flange UNS S30815 (253MA) Stainless Steel 2'' 150LB, 300LBS SCH40 Raised Face Weld Neck Flange
| Keyword: | Stainless Steel Fitting |
|---|---|
| Technics: | Casting, Forged, Stamping And Welding |
| Size: | 1/2 Inch |
Pipe Flange UNS S30815 (253MA) Stainless Steel 2'' 150LB, 300LBS SCH40 Raised Face Weld Neck Flange
| Material Standard: | GB|ASTM|AISI|ASME|DIN|BS|EN|JIS |
|---|---|
| Material Grade: | Carbon Steel, Stainless Steel ,alloy Etc |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
Hastelloy C276 Nickel Alloy Butt Weld Tee Premium Pipe Fittings
| Body Material: | S304 |
|---|---|
| Temperature Rating: | Up To 1200°F |
| Certifications: | ISO 9001, PED, AD2000, API, CE |
SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |

