All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
FLANGE BLIND ASME B16.5 RF CL 300 ASTM A182 GR F316/F316L WELD NECK FLANGE RF
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation, Durable |
|---|---|
| Forging Weight: | 100kg|100kg-12ton |
| Process: | Forged Casting |
SS Reducer ECC / CON ASME SA-815 WP UNS S32760 Zeron 100 Super Duplex Fitting
| Material Grrade: | ASTM A 815 ASME SA-815 WP UNS S32760 |
|---|---|
| Type: | Con Ecc |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
DIN / EN / ASTM / BS Butt Weld Fittings Elbow Reducer Tube End Caps
| Size: | 1"-48" 15mm-2400mm |
|---|---|
| Material Grade: | UNS NO. C10100, 10200, 10300, 10800, 12200, 70600 / CU NI 90/10 |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
CuNi UNS C71520(70/30) Lap Joint Flange TUV / DNV / BIS / API / PED
| Product Name: | Lap Joint Flange |
|---|---|
| Product Type: | Flanges |
| Grade: | 304,304L,304H,309,310,310S,316,316Ti, 316S33 |
A182 F304l F306l F317l 904l UNS S31803 Swaged Nipple SCH80 MSS SP95 BS 3799
| Product Name: | Concertric Swaged Nipple |
|---|---|
| Material Grade: | A182 F304L F306L F317L 904L UNS S31803 |
| Standard: | MSS SP95 BS3799 |
1-48 Inch ASME B16.9 Butt Weld Ends Stainless Steel Butt Weld Pipe Fittings
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Material Grrade: | UNSS31803 |
| Size: | 1-48 Inch |
Inconel 625 Threaded Flange Forged Steel Fittings 1/2" To 48" ( DN15-1200)
| Size: | 1/2"-48" |
|---|---|
| Standard: | ASTM, Etc |
| Product Name: | Forged Steel Flange |
Stainless Forged Steel Flanges ASTM / ASME S/A182 F44 Simple Structure
| Product Name: | SO Flange |
|---|---|
| Type: | Stainless Steel Flange |
| Pressure: | 150# |
Lap Joint Forged Steel Flanges Standard 1/2 Inch Size For Water System
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5 |
| Material: | Stainless Steel |
High Pressure Forged Steel Flanges Lap Joint Type For Pipeline Engineering
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 1-1/4" |

