All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
ASTM B366 WP904L Stainless Steel Stub Ends For Nickel Alloy Fittings
| Standard: | ASTM B366 WP904L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
1/2 Inch - 48 Inch And 150# To 2500# Forged Steel Flanges With A182 / F51 / Inconel 625
| Size: | 1-96inch |
|---|---|
| Class: | 150# To 2500# |
| Material: | A105 Cabon Steel |
Bright ASTM A105 Forged Steel Flanges For Pipeline And Valves Connection
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~60'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
S31254 1.4547 254 SMO Forged Stainless Steel Flanges And Ring For Pipeline And Valve Connection
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Customized Standard 254 SMO Forged Steel Flanges 1/2" - 144" DN10-DN3600
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2" - 144" DN10-DN3600 |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Carbon Steel WNRF 4” NS Weld Neck Flange, 600# thickness 11 mm ASME B16.5
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
Nickel Alloy Steel N08020 CL300 4'' SCH40 RF Welding Neck Flanges
| Product Name: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| OD: | 4'' |
| Pressure: | Class300 |
ASTM Stainless Steel TP304 Forged Class150 Slip On Flanges
| Product Name: | ASTM Stainless Steel TP304 Forged Class150 Slip On Flanges |
|---|---|
| Type: | Slip On Flanges |
| Technics: | Forged Casting |
ASTM A182 Welding Neck Plate Flange Forged Casting Stainless Steel Flange
| Material Grade: | Carbon Steel, Stainless Steel, 304/304L/310S/321/316/316 |
|---|---|
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500 |
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, ASME, ASTM |
1“ PL Flange RJ ASME B16.5 FLG 150 R.F. (125-250 AARH) FORGED ASTM A 105 N GA-E-60103
| Color: | Customer's Requirement |
|---|---|
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
| Packing: | Inner Poly Bag,Plastic Bag+Carton,plywood Case Or Pallet,According Customer's Requesment |

