All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Weld neck flange, FFFE, BE, 6", S-10S, CL150, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS S31254)
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
|---|---|
| Material: | Alloy 31 |
| Product Name: | Flange |
Butt Weld Fittings Elbow 90 Degree A815 WPS31803/32205 2205 Ferritic Austenitic Stainless
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction |
|---|---|
| Certificate: | ISO, API, CE, PED, AD2000 |
| Connection: | Butt Weld |
Instrument Double Ferrule Compression Connectors 1/16"~1" Stainless Steel 316 Swagelok Tube Fitting Equal Tee Fitting
| Standard: | SUS 304 (ERW) |
|---|---|
| Color: | Black,white |
| Material: | Stainless Steel |
CuNi 90 /10 Elbow 45 / 90 / 180 degree COPPER NICKEL 90/10 Short Radius Butt Weld Fittings NPS 2" 8" 2MM 2.5MM 3.5MM
| Size:: | 1/2" ~ 48" (DN15mm ~ 1, 200mm) |
|---|---|
| Type:: | Elbow 45 / 90 / 180 Degree COPPER NICKEL |
| Standard: | ASME: ANSI B16.9, ANSI B16.28, MSS SP75 • DIN: DIN2605, DIN2615, DIN2616, DIN2617, DIN28011 • SGP: JIS B2313 • EN: EN10253-1, EN10253-2 |
PN10 CuNi 90/10 Forged Steel Flanges EEMUA145 ANSI B16.5 Class Rating 150#~2500#
| Standard: | EEMUA 145 |
|---|---|
| Finish: | Cool Rolled |
| Size: | 1/2''~72'' |
Welding Neck Forged Steel Flanges Din2632 EEMUA145 ANSI B16.5
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Facing: | RF(raised Face);FF(flat Face);RTJ(ring Type Joint);RJ(ring Joint Face) TG(tongue And Groove Face);MFM(male And Female Face) |
| Standard: | EEMUA 145 |
3000 MM Forged Steel Flanges , 2507 UNS S32750 2507 2" 150# Stainless Steel Slip On Flange
| Product Name: | Tobo Flange |
|---|---|
| Material: | UNS S31803\S32750\S32760 |
| Size: | 1/2" To 120", DN 10 To 3000 MM |
Annealed 8'' Stainless Steel Flange For Welding Tube 300LB DN15~1500
| Product Name: | TOBO SO Flange |
|---|---|
| Material: | F51/2205, F53/2507 |
| Size: | DN15~1500, 1/2"~60" |
Duplex 2507 Butt Weld Fittings LR 90 DEG 4" SCH60 ANSI B16.9 For Connect
| Original: | CHINA |
|---|---|
| Material: | 2507 |
| Size: | 4'' |
8" SCH80 Alloy Butt Weld Fittings Forged Cap Copper Nickel 20 Bar C7060 Material
| Product Name: | CAP |
|---|---|
| Material: | C7060 |
| Size: | 8'' |

