All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
SS Stub End Stainless Steel Stub Ends ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL Monel 400 WPNC
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL , Monel 400 WPNC |
| Size Range:: | 1/2"-24" DN15 - DN1200 1/2"- 48" |
ASTM A403 WP317L / 310H /321H Stainless Steel Stub End Lap Joint 10 inch SCH40S
| Size: | 1/2’’~48’’(Seamless);16’’~72’’(Welded) |
|---|---|
| Material: | ASME / ANSI B16.9 ASTM A403 WP304H / 310H |
| Connection: Thickness:: | SMLS, Welding |
904L / NO8904 / 1.4539 Stainless Steel Stub Ends Lap Joint Stub End 1/2” To 24”
| Product Name:: | Butt Welding Stainless Steel Fitting Stub End |
|---|---|
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
12 inch Butt Weld End Stainless Steel Stub Ends SCH80 ASME/ANSI B16.9 MSS SP-43
| Material: | UNS S31803 , UNS S32750 , UNS S32760 |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.25, MSS SP-75 DIN2617 JISB2311 JISB2312 JISB2313 |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
ASTM A234 WP12 A234 Seamless Butt Weld Fittings / Butt Weld Tube Fittings
| Material Grade: | ASTM A234 WP12, A234 WP11, A234 WP22, A234 WP5, A234 WP9 A420 WPL8, A420 WPL9 |
|---|---|
| Size: | 1-96 Inch 15-2400MM |
| Type: | Seamless Or Weld |
Butt Welding Stainless Steel Lap Joint Stub Ends Cold Formed For Industry
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
Nickel Alloy Butt Weld Fittings
| Standard: | ASTM A182 F 304, 304L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Size: | 1/8''~6'' |
Sockolet 24”x 2” Butt Weld Fittings B564 GR N10276 SCH 40S CLASE 3000 SW MSS SP-97
| Standard: | ASTM B564 GR N10276 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Size: | 1/8''~6'' |
ASTM A105 ANSI WN RTJ Forged Steel Flanges 3.1 Certificate ASME B16.5
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~48'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Pressing Stainless Steel Stub Ends with 1/2" - 48" Outside Diameter A403-316L
| Standard: | A403-316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |

