All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
Equal Shape 1'' Forged Pipe Elbow Copper Nickel Alloy 90/10 Sch10
| NAME: | Copper Nickel Alloy 90/10 90 Degree Elbow |
|---|---|
| Connection: | Forged |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery 3000# ASTM A182 F304 90°
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Stub Ends Forged Stainless Steel Fittings in Various Shapes NDT Test Polished Finish ISO Certified
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
|---|---|
| Package: | Wooden Case/Pallet/Crate |
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
90 Degree Super Duplex Stainless Steel Forged Elbow 3000LB DN25 UNS S32750
| NAME: | UNS S32750 90 Degree Forged Elbow |
|---|---|
| Connection: | Forged |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
2 each Stub End in Aisi 403-316L carbon steel stub ends DN200 PN10 as per EN1092/1 Type 35 BW
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
ASME B16.11 2000# 3000# 6000# 9000# Stainless Steel High Pressure Pipe Fittings Socket Weld Threaded Tee
| Packaging Details: | WOODEN CASES |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 WORK DAYS |
| Payment Terms: | T/T |
ASTM A403 316L Stainless Steel Stub Ends DN250PN16 EN1092-1 Type 35 BW
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Factory Supply High Quality Gr2 Gr12 Titanium 90 Degree Elbow Pipe Fitting
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
Normal Pipe Thread 1" Sch40 Olet Weldolet Threadolet Sockolet Stainless Steel 316 Forged Fittings
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
SCH 40 Hydraulic Connector Swivel Hose Fitting Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |

