All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
High Resistance 6% Moly Nipoflange ASTM A182 GR F44 SGS / BV / ABS / LR
| Product Name: | 6% Moly Nipoflange |
|---|---|
| Product Type: | Nipoflange |
| Grade: | Nickel Alloy |
DN80 3inch Sch80 Thread Female Tee SS Forged Pipe Fittings ASME B16.9
| Outer Diameter: | 3'' |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9 |
| DN: | 15-1200 |
ASTM A403 304L / 316L WP321 WP347 WPS31254 Stainless Steel Stub Ends Lap Joint ANSI B16.9
| Product Name:: | Butt Welding Stainless Steel Fitting Stub End |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM A403 304L / 316L , WP321, WP347 WPS31254 |
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
Lap Joint Stub End Stainless Steel Stub Ends ASTM A403 317L , 321 , 321H, 347 , 347H
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM A403 317L , 321 , 321H, 347 , 347H UNS 31254 / 254SMo |
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
ASME B16.9 WP304H Seamless / Weld Stainless Steel Pipe Tee , Thickness Sch10-160
| Material: | WP304H |
|---|---|
| Size: | 1-48inch |
| Standard: | ASME B16.9 |
JIS G3463 Welded Casting Seamless Stainless Steel Sch40 Pipe
| Product Name: | Welded Casting Seamless Stainless Steel 304 Schedule 40 Pipe |
|---|---|
| Material: | 200 Series/300 Series/400series Stainless Steel |
| Type: | Seamless/Welded |
304L TP316 Welded Sch40 SS Seamless Pipe For Building Material
| Product Name: | 304L TP316 Welded Sch40 Seamless Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Usage: | Chemical Industry, Construction, Building |
| Material: | Stainless Steel |
1 39 39 STD N08020 Stainless Steel Tee Pipe with ASME B16.9 Standard
| Outer Diameter: | 1'' |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9 |
| DN: | 15-1200 |
METAL High Quality Super Duplex Steel Stainless Steel S32205 S31803 Pipe Fittings Lap Joint Flange Type A Stub End
| Features: | Corrosion Resistance, High Strength, Durable |
|---|---|
| Email: | Andyhuang@cnjdgy.com |
| Temperature Range: | -200°C - 800°C |
ASTM A403 WP347 Stainless Steel 90 Degree Elbow ASTM , JIS , BS , DIN , UNI Standard
| Place Of Origin:: | Shanghai China |
|---|---|
| Shipment:: | By Sea Or Air |
| Size: | 1/8" NB TO 48" NB. (Seamless & Welded) |

