All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld flanges ] match 1958 Products.
1" Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Flange Swivel 2" Stainless Steel Rotary Joint Copper-Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Hydraulic Connector Swivel Hose Flange Stainless Steel Copper Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Pressure: | 150#-2500# |
Concentric Reducer Nickel Alloy Steel Pipe Fittings Monel 400/Alloy 400/UNS N04400
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Reducer |
| Material: | Inconel625 Alloy 600 601 625 Incoloy825 |
Monel 400/Alloy 400/UNS N04400 Concentric Reducer Nickel Alloy Steel Pipe Fittings
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Reducer |
| MOQ: | 1PCS |
Eccentric / Concentric Pipe Reducer SS304 SS316L Food Grade Stainless Steel
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Reducer |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM |
Astm B16.9 Ss304 316 Pipe Fitting Carbon Steel 6X4Inch sch40 Reducer
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Reducer |
| Material: | Inconel625 Alloy 600 601 625 Incoloy825 |
Ideal for Demanding Industrial Piping Forged Carbon Steel High Pressure Welding With Neck Flange
| Standard: | ASME B16.5, ASME B16.47, API 6A, MSS SP-44, AWWA C207, DIN, JIS, EN |
|---|---|
| Price Terms: | FOB(Shanghai) Or CIF (assigned Port) |
| Process: | Forged, Ring Rolled And Heat Treatment |
METAL ANSI B16.5 RF 300LBS ASTM A182 F316L Flange SA182 F316L LWN RTJ ASME B16.5 600# 8" L405 mm
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
Butt welding 4 inch Stainless Steel TEE SCH40 WPS31725 ASME B16.9
| Product Name: | Stainless Steel TEE |
|---|---|
| OD: | 4'' |
| Thickness: | SCH40 |

